top of page
  • Writer's pictureIlze Kārkliņa

Atklāts Ernestsona piemineklis!

2022. gada 2. septembrī, kā veltījums Liepājas tenisa trenera Edgara Ernestsona 85. dzimšanas dienā, tika atklāts īpašs bronzas piemineklis Liepājas tenisa kortos Jūrmalas parkā. Tā ir pirmā šāda veida piemiņas vieta kādā no Latvijas tenisa sporta bāzēm un kalpos ne tikai kā paldies trenerim, bet arī kā iedvesmas vieta jaunajiem entuziastiem!Pieminekļa atklāšanā Liepājas tenisa kortos varēja sastapt daudzus tenisa draugus, ko kādā veidā dzīves līkločus vienojis treneris Edgars Ernestsons. Atmiņās dalījās gan bijušie trenera audzēkņi un kolēģi, gan Latvijas Tenisa savienības, Liepājas Tenisa sporta skolas un Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvji, gan ģimene, draugi un paziņas, kas ticēja un atbalstīja. Pieminekļa atklāšanas ceremoniju vadīja ilggadējais Liepājas tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons. Iedvesmas un pateicības vārdus veltīja trenera Edgara Ernestsona mazdēls Ralfs Lagzda, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs un trenera audzēknis Gunārs Ansiņš, trenera audzēknis Uldis Sesks, Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis, pieminekļa autors Egons Peršēvics un Fonda valdes pārstāvis Andrejs Koļesins. Dieva svētību deva Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Erlands Lazdāns.


Pieminekļa autors ir Egons Peršēvics, kurš, sadarbojoties ar tēlnieku Ernestu Šteinboku, izveidojis to bronzā ar jūtamu klātesamības efektu. Pateicoties SIA “Arhitekta G. Vīksnas birojs” komandas atsaucībai, izdevās sakārtot visus uzstādīšanai un saskaņošanai nepieciešamos dokumentus. Liels paldies arī Liepājas pilsētas pašvaldībai, Latvijas Tenisa savienībai un ikvienam, kas atsaucās, kas piedalījās, kas noticēja, kas noziedoja un kas atbalstīja. “Edgara Ernestsona piemiņas fonda” (turpmāk – fonds) komanda no sirds pateicas ikvienam ziedotājam un atbalstītājam!


2020. gadā, godinot leģendārā Liepājas tenisa trenera Edgara Ernestsona piemiņu, tika dibināts labdarības Fonds ar mērķi Latvijas tenisa sabiedrības vārdā pateikt paldies trenerim par viņa mūža ieguldījumu tenisa attīstībā. Viens no Fonda galvenajiem uzdevumiem bija radīt unikālu piemiņas vietu, lai godātu trenera piemiņu un iedvesmotu jaunās paaudzes. Pirmais uzdevums ir paveikts un jau jaunnedēļ Fonds plāno uzsākt darbu pie nākamo tenisa trenera piemiņai veltīto projektu realizācijas. Fonda komandu veido tenisa draugi: Imants Andersons, Andrejs Koļesins, Anete Seska-Rāviņa, Kārlis Žāžis un Ilze Kārkliņa.


Informācijai:


Liepājas Tenisa sporta skolas trenerim Edgaram Ernestsonam teniss bija ne tikai sports, bet arī dzīvesveids. No 1962. gada līdz 2018. gadam Liepājas tenisa kortos treneris izaudzināja daudzus izcilus sportistus, kas guvuši lielus panākumus ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, arī vienu no spēcīgākajām tenisistēm pasaulē Anastasiju Sevastovu.


Liepājas tenisa kortos treneri varēja sastapt biežāk nekā mājās. Savas dzīves laikā treneris saņēmis vairākas pateicības par mūža ieguldījumu sportā un 2011. gadā kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri, kā arī 2012. gadā ieguva “Goda liepājnieka titulu”. Treneris bija tenisa kortu dvēsele, tenisa un dzīves skolotājs. 2020. gadā treneris devās mūžībā, atstājot aiz sevis mīlestību pret tenisu, mīlestību pret sportu un dzīvi.


Ja vēl neesi paspējis, bet vēlies sniegt savu ieguldījumu trenera godināšanai,

ziedojumu iespējams pārskaitīt:

Edgara Ernestsona piemiņas fonds

Reģistrācijas Nr.: 40008299696

Banka: a/s SEB banka

SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X

Multivalūtu konta Nr.: LV09UNLA0055001840997
34 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • White Facebook Icon
bottom of page