top of page
  • Writer's pictureIlze Kārkliņa

Izšķirošais atbalsts tenisa trenerim Edgaram Ernestsonam veltītā pieminekļa uzstādīšanai

Ar aktīvu ziedotāju atbalstu ir izdevies savākt jau 38 000 eiro Liepājas leģendārā tenisa trenera Edgara Ernestsona piemiņas vietas un pieminekļa izveidei. Lai projektu pabeigtu, tam nepieciešami vēl tikai 7 tūkstoši eiro. Edgara Ernestsona piemiņas fonds aicina sniegt izšķirošo atbalstu, lai jau šī gada rudenī - trenera dzimšanas dienā, Liepājas tenisa kortos pieminekli atklātu.


Plānotā pieminekļa vizualizācija, SIA G. Vīksnas arhitektu birojs.

“Esam divus gadus strādājuši, lai īstenotu mūsu mērķi – ar pieminekļa uzstādīšanu pateiktos Liepājas tenisa kortu dvēselei, trenerim Edgaram Ernestsonam. Viņš ne tikai izaudzināja daudz spilgtu Latvijas tenisistu, bet centās katrā no saviem audzēkņiem iemācīt atbildību un būt krietniem cilvēkiem, kurus kopā saista mīlestība pret sportu. Mēs pateicamies katram ziedotājam par nesavtīgo atbalstu un aicinām sniegt noslēdzošo artavu piemiņas vietas izveidei,” norāda Edgara Ernestsona piemiņas fonda valdes loceklis Andrejs Koļesins.


Edgaram Ernestsonam veltītais piemineklis būs ne tikai paldies trenerim, bet kalpos arī kā iedvesmas vieta jaunajiem entuziastiem. Piemiņas fonda komanda ir pārliecināta, ka bez vēstures nav nākotnes, turklāt šādi pieminekļi izcilām un leģendārām personām ir uzstādīti slavenākajos tenisa centros visā pasaulē. Tādam jābūt arī Liepājā!


Jau ziņojām, ka, lai godātu trenera piemiņu, Liepājas tenisa kortos Jūrmalas parkā tiks uzstādīts īpašs bronzas piemineklis, kas būs pirmā šāda veida piemiņas vieta kādā no Latvijas tenisa sporta bāzēm. Šobrīd par saziedotajiem līdzekļiem tēlnieks Egons Peršēvics radījis reāla mēroga pieminekļa maketu, kuru bronzā jau sācis veidot tēlnieks Ernests Šteinboks. Ar SIA “Arhitekta G.Vīksnas birojs” komandas atbalstu izdevies sagatavot visus pieminekļa uzstādīšanai un saskaņošanai nepieciešamos dokumentus. Tomēr, lai pieminekli pabeigtu un uzstādītu viņa 85.dzimšanas dienā, 2022.gada 2.septembrī, vēl nepieciešams papildu atbalsts 7 tūkstošu eiro apmērā.


Liepājas Tenisa sporta skolas trenerim Edgaram Ernestsonam teniss bija ne tikai sports, bet arī dzīvesveids. No 1962. gada līdz 2018. gadam Liepājas tenisa kortos treneris izaudzināja daudzus izcilus sportistus, kas guvuši lielus panākumus ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, arī vienu no spēcīgākajām tenisistēm pasaulē Anastasiju Sevastovu.


Treneri – Edgars Ernestsons un Biruta Porcika – ar audzēkņiem,

kas pārstāvēja Liepājas komandu PSRS turnīrā “Liepājas kauss” 1985. gadā.


Liepājas tenisa kortos treneri varēja sastapt biežāk nekā mājās. Savas dzīves laikā treneris saņēmis vairākas pateicības par mūža ieguldījumu sportā un 2011. gadā kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri, kā arī 2012. gadā ieguva “Goda liepājnieka titulu”. Treneris bija tenisa kortu dvēsele, tenisa un dzīves skolotājs. 2020. gadā treneris devās mūžībā, atstājot aiz sevis mīlestību pret tenisu, mīlestību pret sportu un dzīvi.


Ziedojumu iespējams pārskaitīt:

Edgara Ernestsona piemiņas fonds

Reģistrācijas Nr.: 40008299696

Banka: a/s SEB banka

SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X

Multivalūtu konta Nr.: LV09UNLA0055001840997

20 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • White Facebook Icon
bottom of page