top of page
  • Writer's pictureIlze Kārkliņa

Jaunie tenisa talanti saņem Edgara Ernestsona stipendijas

Liepājas tenisa trenera Edgara Ernestsona piemiņas fonds (turpmāk – fonds) 2022. gada 27. decembrī apbalvoja 5 talantīgus Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņus par izciliem rezultātiem visas 2022. gada sezonas garumā. Papildus paldies par ieguldīto darbu, motivēšanu un atbalstu tika pasniegts jauniešu trenerei ar komandu.Liepājniece Marija Lauva 2022. gadā pārstāvēja Latvijas U14 izlasi pasaules līmenī. Šī gada vasarā veiksmīgi piedalījās arī “ITF Junior Tennis Finals” sacensībās kopā ar pārējām Latvijas izlases meitenēm un izcīnija 9. vietu starp pasaules elites lielvalstu komandām. Papildus Marija ieguvusi vairākas godalgotas vietas starptautiskos tenisa turnīros kā vienspēlēs, tā arī dubultspēlēs.


Liepājnieks Dāvis Rolis 2022. gadā kļuva par Latvijas Republikas jauniešu U18 čempionu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī ir ieguvis vairākas godalgotas vietas starptautisko sacensību vienspēlēs un dubultspēlēs. Gada noslēgumā Dāvis triumfēja LTS kausa sezonas noslēguma sacensībās “Masters” pieaugušo konkurencē. Patlaban Dāvis Latvijas tenisa reitingā vīriešu kategorijā ieņem 9. vietu.


Liepājniece Anna Azarova 2022. gada aizvadījusi sacensības kā Latvijā tā arī ārpus tās. Starptautiskajās sacensībās Anna izcīnijusi vairākas godalgas vienspēlēs un dubultspēlēs. LTS kausa U14 vecuma grupā Anna 2022. gada kopvērtējumā ieņem 1. vietu, triumfējot četros posmos. Anna ir arī Latvijas Republikas jauniešu čempione vienspēlēs un dubultspēlēs U14 vecuma grupā.


Liepājnieks Gustavs Brižs 2022. gadā ieguvis vairākas godalgotas vietas Latvijas mērogā. 2022. gadā Gustavs tika iekļauts arī Latvijas U12 izlasē dalībai Tennis Europe vasaras kausa izcīņā, kura savā apakšgrupā komanda ieņēma 2. vietu. LTS kausā Gustavs piedalījies gan U12, gan U14 vecuma grupu sacesnībās. Ar trīs izcīnītām uzvarām LTS kausa posmos, kopvērtējumā Gustavs ieņem 2. vietu U12 vecuma grupā. Savukārt U14 vecuma grupā Gustavs ieņem 4. vietu LTS kausa kopvērtējumā. Gustavs ir 1. Latvijas U12 vecuma grupas reitingā un 2022. gadā kļuva arī par 2022. gada Latvijas Republikas U12 čempionu vienspēlēs un dubultspēlēs.


Liepājniece Paula Gurecka 2022. gadā ieguvusi vairākas godalgotas vietas un kļuvusi par Latvijas republikas vicečempioni U12 vecuma grupā. LTS kausa kopvērtējumā Paula ieņem 2. vietu, bet gada izskaņā Paula izcīnīja uzvaru LTS kausa sezonas noslēguma sacensībās “Masters” U12 vecuma grupā. Paula pārstāv arī Latvijas U12 meiteņu izlasi Tennis Europe vasaras kausa sacensībās.


Liepājas Tenisa sporta skolas trenera Olga Bordjugova kopā ar saviem palīgiem Lindu Prikuli, Matīsu Šteinhardu un Paulu Annu Vuciņu 2022. gada sezonā ir sekmējusi savu audzēkņu sasniegumus vietā un starptautiskā mērogā. Olgas audzēkņi ieņem augstas vietas Latvijas reitingos un apliecina ieguldītā darba augļus.


Lai godātu trenera piemiņu un sekmētu jauno tenisistu attīstību, fonds vēlas iedibināt jaunu tradīciju, radot īpašu un ikgadēju trenera Edgara Ernestsona stipendiju. Fonds rūpīgi visa gada garumā ir sekojis līdzi Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņu rezultātiem un gada izskaņā nolēmis apbalvot, pēc fonda domām, šogad pašus spilgtākos jauniešus.


Informācijai:

2020. gadā, godinot leģendārā Liepājas tenisa trenera Edgara Ernestsona piemiņu, tika dibināts “Edgara Ernestsona piemiņas fonds”. Labdarības fonda mērķis ir Latvijas tenisa sabiedrības vārdā pateikt paldies trenerim par viņa mūža ieguldījumu tenisa attīstībā. Ar fonda atbalstītāju un ziedotāju atbalstu fonds vēlas radīt, atbalstīt un īstenot dažādus ar tenisa un jauno tenisistu attīstību saistītus projektus, tādējādi ne tikai saglabājot trenera piemiņu, bet arī veiconot mīlestību pret sportu, mīlestību pret tenisu.

Liepājas Tenisa sporta skolas trenerim Edgaram Ernestsonam teniss bija ne tikai sports, bet arī dzīvesveids. No 1962. gada līdz 2018. gadam Liepājas tenisa kortos treneris izaudzināja daudzus izcilus sportistus, kas guvuši lielus panākumus ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, arī vienu no spēcīgākajām tenisistēm pasaulē Anastasiju Sevastovu.


Ja vēlies sniegt savu ieguldījumu trenera godināšanai, ziedojumu iespējams pārskaitīt:

Edgara Ernestsona piemiņas fonds

Reģistrācijas Nr.: 40008299696

Banka: a/s SEB banka

SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X

Multivalūtu konta Nr.: LV09UNLA0055001840997

22 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • White Facebook Icon
bottom of page